X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ازین قسمت نمیاد !

چندی پیش بود که در یکی از برنامه های خندوانه ، پای صحبت یکی از نام آوران ورزشی  نشسته بودم . سوال هایی از اورسیده می شد تا به آن ها جواب بدهد . نمی توانست صحبت های قابل قبولی برای یک جوان موفق در آن سطح باشد .از خودم می پرسیدم که چرا با رسیدن به این مرحله هنوز نمی تواند روان و کامل صحبت کند و گفته هایش را بیان کند .

روز دیگری ماجرای نامه نویسی اداری در اداره ها مطرح بود .شکایت از این بود که اکثر مردم حتی بعضی از معلم ها هم نمی توانند نامه نگاری اداری داشته باشند و از مسئول مربوطه درخواست دارند که درخواست را برایشان بنویسد . باز هم این سوال برای من مطرح شد که چرا ؟ با وجود آن که درس های نامه نگاری در کتاب های درسی وجود دارند و دانش اموزان ما با آن ها سروکار دارند اما نتیجه این طور ضعیف دیده می شود ؟

من دو سه تا مدرسه بیشتر نتوانستم بروم و این سوال را بپرسم و همین طور اطرافیانی که به من جواب دادند هم از10 نفر تجاوز نکرد ، اما جالب است بدانید جواب های آن ها مشابه بود /آن ها اظهار می کردند که :

1- درس های مربوط به نامه نگاری بیش تر در حد یک روخوانی از روی درس بوده و  به صورت عملی این درس ها را کار نکرده اند .

2- درس هایی نبوده که در امتحانات جدی گرفته شوند و به صورت مستقیم  و صریح معلم به دانش آموزان اظهار می کرده که " از این درس در امتحان سوال نمیاد " .در نتیجه عملا نادیده انگاشته شده است .

درخواست من در این جا از معلمان کلیه مقاطع این است . لطفا هر درسی را برای ارزشی که مولفان برای آن در نظر داشته اند ، جدی بگیرید .این قدر نتیجه محوری ضربه ای است که در آینده متوجه فرزندان خودتان و جامعه ای که با آن روبرو هستید می شود . صحبت کردن با یک مجری، نامه نگاری،جواب دادن بهاسخ های یک نفر همه با ید در دوران مدرسه " به خصوص ابتدایی " تمرین و نهادینه شود . دست تمنای من و امثال من به سوی معلمان برای پرورش استعدادهای بچه ها به سوی معلمان این مرز و بوم دراز است .لطفا کوتاهی نکنید . 

[ یکشنبه 21 تیر 1394 ] [ 16:17 ] [ آسمان ]